Dlaczego warto stosować naturalne szampony z dobrym składem?

W naszych ekologicznych szamponach głównie wykorzystywane są składniki pochodzenia roślinnego, w tym olejki i wyciągi, jak również łagodne substancje oczyszczające. Tego typu produkty są delikatne dla skóry, nawet wrażliwej, niemniej działają bardzo skutecznie. Naturalne szampony bez chemii to takie, które są dobre zarówno dla człowieka, jak i przyrody. Ich wybór znajdziesz w ofercie marki wegańskich kosmetyków Stars from the Stars. Dla lepszego efektu, warto połączyć je z wegańskimi, naturalnymi odżywkami i wcierkami z dobrym składem

Naturalne szampony bez SLS, czyli jakie?

Ostatnimi czasy dużo mówi się o naturalnych szamponach bez SLS – skąd to zamieszanie? Wynika ono z rosnącego zainteresowania świadomą pielęgnacją. Pod skrótami SLS czy SLES kryją się silnie działające detergenty, które, pomimo że są uznawane za bezpieczne, mogą podrażniać skórę czy wywoływać reakcje alergiczne. Zdarza się też, że osłabiają włosy. Zawiera je wiele ogólnodostępnych produktów, po które rzeczywiście warto sięgać, ale jedynie co jakiś czas, w celu dokładnego oczyszczenia skóry głowy. W ten sposób pozbędziemy się pozostałości po kosmetykach do stylizacji czy nadbudowanych na włosach składników, takich jak wygładzające silikony. Okazuje się, że do codziennego używania dużo lepiej sprawdzają się łagodnie działające kosmetyki. Często nie pienią się one zbyt mocno, nie oznacza to jednak, że nie działają. Obecnie stosuje się wiele substancji, które są bardzo skuteczne, a przy tym delikatniejsze dla skóry niż SLS. Trudno się zatem dziwić, że to właśnie na nie stawiają producenci naturalnych szamponów z dobrym składem.

Na jaki naturalny szampon do włosów się zdecydować?

Różne szampony naturalne, w zależności od zawartych w nich składników, będą miały nieco inne działanie. Dla przykładu – Stars from the Stars Clean Sky to produkt, który ma bardzo dokładnie oczyszczać skórę głowy. Nie tylko usuwa sebum czy nagromadzony kurz, ale także osad mineralny pochodzący z twardej wody (funkcja chelatująca). Dodatkowo za sprawą papainy i kwasów AHA, naskórek jest delikatnie złuszczany, co pobudza go do szybkiej regeneracji. Natomiast w przypadku wegańskiego szamponu Stars from the Stars Cosmic Volume można liczyć na poprawę kondycji i wyglądu włosów. Wpływ na to mają zawarte w nim składniki odżywcze, w tym nawilżający aloes oraz odbudowujące proteiny roślinne. Który z nich wybrać? To wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb – tak samo jest w przypadku wszystkich innych kosmetyków do włosów, w tym odżywek i masek. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby mieć w zanadrzu produkty o odmiennej charakterystyce.

Dołącz do kosmicznego newslettera Otrzymuj nasze gwiezdne sygnały
i bądź na bieżąco z nowościami!
newsletter
Dołącz do naszego
Newslettera
newsletter
Nie pokazuj ponownie tego popup
Na góre
Koszyk
Zamknij
Powrót
Konto
Zamknij