Po co stosować serum do włosów?

Niekiedy nakłada się je na całe  włosy, ale zdecydowanie częściej spotyka się serum na końcówki. W większości są to olejkowe formuły, które skutecznie zapobiegają kruszeniu się lub łamaniu końców.  Nie bez przyczyny poleca się stosowanie serum do włosów wysokoporowatych. Te są szczególnie narażone na przesuszenie oraz niszczenie, dlatego potrzebują dodatkowej ochrony. Serum na rozdwojone końcówki, przesuszone lub po prostu wymagające odżywienia to idealne uzupełnienie świadomej pielęgnacji. Wraz z odpowiednio dobranym naturalnym szamponem, wegańską odżywką czy maską, a także wcierką sprawi, że Twoje włosy będą wyglądały nieziemsko! 

Serum na końcówki bez silikonów 

Niektóre sera do włosów zawierają silikony, czyli substancje silnie wygładzające – domykające łuski oraz tworzące na nich ochronny film. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Niektóre silikony mają tendencję do nadbudowywania się na strukturze włosa, co w dalszej perspektywie może ją osłabiać. Co więcej, nie mogą ich stosować m.in. osoby z kręconymi włosami, które zdecydowały się być wierne metodzie pielęgnacji CG – Curly Girl. Naturalne serum na końcówki bez silikonów to natomiast uniwersalne rozwiązanie. Świetnym tego przykładem jest wegańskie Serum Aurora Shine od Stars from the Stars. Kosmetyk dzięki zawartości olejów: brzoskwiniowego, z orzechów brazylijskich oraz arganowego daje natychmiastowy efekt WOW. Końce są wyraźnie wygładzone, lśniące, a przy tym zabezpieczone przed wysuszeniem lub wykruszaniem. 

Jak nakładać naturalne serum na końce?

W zasadzie są dwa sposoby nakładania serum – na suche końcówki lub świeżo po umyciu włosów, kiedy są jeszcze mokre. Co istotne, to zawsze ostatni etap pielęgnacji. Niewielką ilość kosmetyku należy najpierw nanieść na dłonie, a następnie delikatnie go rozetrzeć. Dzięki temperaturze naszego ciała nieco się rozgrzeje i w rezultacie będzie jeszcze skuteczniej przenikać do wnętrza włosów. Ułatwia to też bezpośrednią aplikację na pasma. Serum czy olejek do włosów nie wymagają spłukiwania. Warto wiedzieć, że nie każdy olejek czy serum do włosów sprawdzi się, jeżeli nałożymy je na całe włosy. Zwłaszcza te zawierające silikony mogą okazać się zbyt obciążające, przez co fryzura będzie wyglądać na nieświeżą czy pozbawioną objętości. Stosując serum wyłącznie na końce, zupełnie nie musimy się tego obawiać.

Dołącz do kosmicznego newslettera Otrzymuj nasze gwiezdne sygnały
i bądź na bieżąco z nowościami!
newsletter
Dołącz do naszego
Newslettera
newsletter
Nie pokazuj ponownie tego popup
Na góre
Koszyk
Zamknij
Powrót
Konto
Zamknij