< powrót do wszystkich wpisów

Makijaż opadającej powieki – jak wykonać go poprawnie?

Makijaż    29-02-2024

Niezależnie czy Twoja opadająca powieka, to efekt genów czy upływu czasu, możesz sprawić, aby była mniej widoczna, oko podkreślone, otwarte, piękne i przyciągające spojrzenia. Idealny makijaż sprawia, że czujesz się dobrze we własnej skórze, poprawia proporcje, ukrywa to, czego nie lubisz i pasuje do okazji.

opadająca powieka

Jak wygląda opadająca powieka?

Opadająca powieka, czyli “hooded eye” pojawia się wówczas gdy nieruchoma część powieki opada na dolną. Przyczyn może być kilka jednak te, które występują najczęściej to uwarunkowania genetyczne oraz wiek. Wraz z upływem czasu w skórze powoli zanikają włókna kolagenowe, a w efekcie staje się ona mniej napięta i jędrna. To prowadzi do stopniowego opadania górnego fałdu skórnego na dolny.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to nic wielkiego, ale ta drobnostka wpływa na wygląd całej twarzy. Ze względu na zmianę w wyglądzie powieki oczy wydają się mniejsze, smutne, cała twarz na bardziej zmęczoną, a zwykła kreska na oku przy opadającej powiece zaczyna stanowić dla nas wyzwanie.

Przy odpowiednim zastosowaniu dobrej jakości kosmetyków można skutecznie ukryć nierówność, a makijaż powiększający oczy na opadającej powiece potrafi wyrównać zaburzone proporcje.

Opadająca powieka a opadający kącik oka.

Opadający kącik oka to zmiana, w której obniża się punkt łączenia powieki z linią oczodołu, a nie, jak w przypadku opadającej powieki, gdy skóra tworzy nad dolną powieką fałdę na całej szerokości oka.

Jak malować opadającą powiekę?

Makijaż oka z opadająca powieką nie jest przesadnie skomplikowany, wystarczy pamiętać o kilku sposobach, aby optycznie powiększyć oko i zakryć niechciany mankament. Duże znaczenie mają również kosmetyki, których używasz podczas pielęgnacji i malowania. Powinny być lekkie, aby dodatkowo nie obciążać skóry, naturalny skład dodatkowo odżywia i nawilża skórę. Dowiedz się co zrobić, jeśli malowanie kreski na opadającej powiece jest dla Ciebie wyzwaniem.

Jak nakładać cienie na opadające powieki?

Cienie na opadające powieki należy nakładać zgodnie z zasadą znaną z konturowania twarzy na sucho lub konturowania na mokro – ciemne kolory zakrywają, natomiast jasne podkreślają. Tym, co najtrudniejsze w makijażu oka z opadającą powieką jest opanowanie nakładania cieni na otwartym oku, przynajmniej w części, która wyznacza nam granice kolorów.

  1. Zacznij od wyrównania koloru na powiece za pomocą korektora lub bazy pod cienie Eye Primer, które dodatkowo sprawią, że sypkie cienie utrzymują się dłużej i nie grudkują robiąc nieestetyczne smugi.
  2. Następnie przejź do nałożenia ciemniejszego cienia na zewnętrznym końcu ruchomej powieki, po otwarciu oka kolor zniknie pod powieką, która opada, ale w tym momencie właśnie widzimy, gdzie nałożyć cień, aby był widoczny.
  3. Dodaj koloru, jeśli potrzebujesz i nałóż cień na powiece górnej, koniecznie na otwartym oku! Jak ponownie przymkniesz powiekę, zobaczysz pustą przestrzeń, która “chowa się” podczas otwierania oka, wypełnij ją tym samym kolorem.
  4. Przy opadającej powiece warto zachować balans między górą a dołem, więc nie zapominaj o pomalowaniu również dolnej części oka, to pozwoli Ci uniknąć efektu obciążenia i gwarantuje naturalny, piękny wygląd.
  5. Od wewnątrz stosuj cienie jaśniejsze, jednak pamiętaj, aby na opadającą powiekę nie nakładać perłowych odcieni, bowiem uzyskasz efekt odwrotny od zamierzonego.

W taki sposób możesz wykonać makijaż dzienny dla opadającej powieki, a jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie czy delikatnym połysku, sprawdź paletę 12 cieni do powiek Shades Of The Sun w odcieniach brązu, beżu i różu, które pasują do każdej cery i sytuacji.

makijaż opadającej powieki

Jak zrobić kreskę na opadającej powiece?

Czarna kreska na linii rzęs to idealny sposób na to, jak powiększyć oko z opadającą powieką, dobrze nałożony eyeliner podkreśli oraz otworzy spojrzenie. W przypadku dodatkowych załamań i fałdek na powiekach warto pamiętać o tym, aby zrobić to prawidłowo. Zdecydowanie warto wybrać kosmetyk, który pozwala na precyzyjną aplikację, ze swojej strony możemy polecić niezawodny eyeliner w pisaku Precise Duo Eyeliner & Pencil.

Rysowanie kreski rozpocznij od jaskółki, czyli fragmentu, który wystaje poza linię powieki górnej i prowadzi ku skroni. Pamiętaj, aby trzymać głowę prosto, na wprost lusterka, nie zamykaj oka – postaraj się utrzymać naturalne ułożenie twarzy. Jeśli wyciągniesz głowę do góry i przymkniesz powieki, skóra będzie, rozciągnięta, znikną naturalne złamania a linie narysujesz nie tam, gdzie będzie wyglądać najlepiej.

Najczęściej popełniany błąd występuje, kiedy kreska na opadającym kąciku znajduje się pod opadającą powieką lub linią załamań i fałd. Rysując kreskę staraj się, aby wyglądała, jak naturalne przedłużenie dolnej linii rzęs, zachowaj ten sam kąt, prowadząc jaskółkę ku górze.

Jeśli natrafisz eyelinerem na załamania i drobne nierówności – zignoruj je. Teraz poprowadź kreskę od wewnętrznego kącika oka do mniej więcej ¾ długości powieki i tam zacznij prowadzić linię do zakończenia jaskółki. Połącz powstały kształt z zewnętrznym kącikiem oka i wypełnij środek. Tak obrysowane oko będzie optycznie niwelować opadająca powiekę i sprawi, że spojrzenie nie będzie zmęczone i smutne.

Makijaż wieczorowy a opadająca powieka

Skoro już wiadomo, że perłowe cienie nie sprawdzają się na opadającej powiece, to jak zaznaczyć wieczorowy charakter stylizacji? Wewnętrzny kącik oka pomaluj jasnym cieniem, matowym lub wzbogaconym o mieniące się drobinki. Zaszalej i nałóż wyraźny kolor na dolną powiekę lub zewnętrzny kącik oka, trzymając się wcześniej omówionych zasad, jeśli chcesz osiągnąć wyjątkowy efekt, sprawdź paletę 12 cieni do powiek Galaxy Glam, cienie łatwo się blendują, a zawarte w nich brokaty pozwalają stworzyć niepowtarzalny makijaż.

Na wieczorowe wyjście użyj utrwalacza do makijażu Dreamworld Mysterious Mist, pozwoli Ci cieszyć się zabawą, bez konieczności ciągłego sprawdzania, w jakim stanie jest twój make-up.

Opadająca powieka — makijaż w średnim wieku

Wraz z upływem lat w skórze zanikają włókna kolagenowe, przez co jej elastyczność i naprężenie jest słabsze, może to prowadzić do powstawania opadającej powieki, jeśli dodamy do tego pojawiające się w okolicy oczu zmarszczki wykonanie, nawet codziennego makijażu, będzie trudniejsze. Skóra wokół jest również nieco cieńsza, a wtedy widoczniejsze stają się cienie pod oczami, które większość kobiet stara się ukryć.

Te wszystkie rzeczy mogą zniechęcać, jednak istnieje kilka sposobów, aby makijaż po 50 i opadające powieki nie były problemem. Zrezygnuj z bardzo jaskrawych, ciemnych kolorów i nie dobieraj ich na zasadzie kontrastu. Zamiast grubych, ciężkich kresek wybierz subtelne linie, zagęszczające linię rzęs. Kosmetyki dobrej jakości nie będą wchodziły w zmarszczki, uwidaczniając je, ale dodatkowo pomogą zadbać o skórę.

Pamiętaj o nawilżaniu i odżywianiu, zawsze przed malowaniem używaj kremu i dobrej bazy. Przy aplikowaniu cieni postępuj zgodnie z zasadami omówionymi wyżej, ale wybierz jaśniejsze odcienie, najlepiej matowe, dobrze sprawdzą się też ciepłe kolory.

Niezależnie czy wykonujesz makijaż dzienny, czy makijaż karnawałowy na wielkie wyjście, opadająca powieka nie musi Ci już psuć nastroju!